Siete proti hmyzu

SIETE PROTI HMYZU

Okenné a dverové siete sú vhodným a užitočným zariadením, ktoré chráni interiér budov pred obtiažnym hmyzom. Siete doporučujeme pre všetky obytné a rekreačné objekty, reštaurácie, obchody, administratívne i komerčné budovy. Svojim vkusným a nevtieravým vzhľadom nijako nerušia celkový dojem objektu. Samotná sieťovina, hoci musí byť kvôli drobnému hmyzu pomerne hustá, je veľmi dobre priehľadná a pri pohľade von ju v podstate ani nevnímate.

Ponúkame siete proti hmyzu v niekoľkých prevedeniach podľa účelu použitia a priania zákazníka. Siete sa vyrábajú presne na mieru s milimetrovou presnosťou, tak aby skutočne plnili svoj účel. Zaujímavými novinkami v sortimente sú rolovacie siete a pántove dverové siete.

Popis sietí
Tým najdôležitejším je samozrejme samotná sieťovina, ktorá bráni prieniku hmyzu. Pri rolovacích verziách je navinutá na toč s pružinou, pri pevných prevedenie je sieťovina napnutá na hliníkový rám. Špeciálnym rámovým typom je dverová pántova sieť, ktorá je opatrená odpruženými prítlačnými pánty a otvára sa na opačnú stranu než dvere.

Materiály na siete
Sieťovina je z dôvodu maximálnej pevnosti a dobrého priehľadu von vyrobená zo sklených vlákien s ochranným plastovým poťahom. Sivá farba sieťoviny je preukázaná ako najmenej vizuálne rušivá. Profily sú vyrobené z kvalitného lakovaného hliníka, jedná sa o rám a výstuhy prípade pevných sietí a kazetu s vodiacimi lištami u navíjacích verzií. Hliníkové diely sú dostupné v rade farieb vrátane imitácie dreva.

Ovládanie sietí
Pántove a navíjacie siete sa ovládajú manuálne prostým ťahom rúk za pripravené madlo. Pevné siete sú napevno inštalované zvonku do okenného otvoru, ich demontáž napr. na zimu alebo z dôvodu umývania okien je však veľmi jednoduchá a rýchla, rovnako ako opätovná montáž.

Údržba sietí
Všetka údržba spočíva v občasnej očiste sieťoviny a utretie líšt od prachu, tak aby si siete proti hmyzu uchovali nielen svoju funkciu, ale aj príťažlivý vzhľad.

Pevné siete proti hmyzu
Základom pevných okenných sietí je rám z hliníkových profilov, v ktorom je napnutá sieťovina.
Každá sieť sa vyrába na mieru podľa presne odmeraného okna. Základné farby hliníkového rámu sú biela a hnedá. V ponuke máme aj rôzne decory renolitových fólií a siete je možné lakovať aj do RAL.
V ponuke je niekoľko typov pevných sietí, ktoré sa líšia predovšetkým spôsobom uchytenia.  Pevné siete sa dajú pripevniť pomocou otočných obrtlíkov, odpružených kolíkov, alebo špeciálnych otočných klipov, ktoré nevyžadujú žiadne vŕtanie do rámu okna.

Rolovacie okenné siete
Sieťovina je navinutá na pružinové krútia a v hornej polohe chránená v elegantnej hliníkovej kazete.
Bočné lišty, v ktorých je sieťovina vedená, sú vo vnútri opatrené kefkami pre dokonalé utesnenie.
Ovládanie je pohodlné pomocou madiel v spodnom profile, u vyšších okien sa dopĺňa pomocná šnúrka. Pri stiahnutí do spodnej polohy spodný profil zaklapne do špeciálnych úchytov a sieť je bezpečne uzavretá.
Montáž do okenného výklenku alebo čelne do pomocného hliníkového rámčeka. Základná farba konštrukcie biela alebo hnedá.

Rolovacie dverové siete
Dverová rolovacia sieť má zvisle umiestnenú kazetu a odvíja sa do strany.
Montuje sa pomocou vrutov do dverného výklenku. Horizontálne bočné lišty sú opatrené kefky pre dokonalé utesnenie sieťoviny.
Základná farba konštrukcie biela alebo hnedá.

Pántove dverové siete
Sieťovina je napnutá v ráme z pevných hliníkových profilov. Pre väčšiu tuhosť je rám vystužený vodorovnou stredovou priečkou, ktorej presné umiestnenie je voliteľné.
Sieť sa montuje do dverného rámu pomocou odpružených pántov, v ktorých sa otáča ako bežné dvere. Pohodlné ovládanie pomocou madla. V uzavretom stave je sieť držaná magnetickým zámkom.
Farba konštrukcie biela, hnedá, imitácia dreva a možnosť nástreku RAL.

Posuvné dverové siete
Hliníkový rámček s napnutou sieťovinou sa posúva do strany na špeciálnych lištách, vďaka integrovaným pojazdným kolieskam je pohyb veľmi hladký a tichý.

Plisované siete proti hmyzu
Veľmi obľúbeným typom siete proti hmyzu je plisovaná sieť, ktorú je možné použiť ako na okná, tak na dvere. Pre svoj exkluzívny vzhľad, skvelú funkčnosť, a možnosť použitia na miestach s obmedzeným priestorom, si získava čoraz väčšiu popularitu. Plisovaná sieť je to pravé riešenie ochrany pred nepríjemným hmyzom, a to ako lietajúcim, tak lezúcim.
Veľmi priaznivé sú technické parametre. Hliníkový profil je silný len 17 mm, preto opticky neruší a príjemne splynie so vzhľadom rámov a fasády. Inteligentný mechanizmus posunu je spoľahlivý a bezpečný, zvládne ho aj malé dieťa. Plisovaná sieťovina v čiernej farbe zaisťuje výbornú priehľadnosť a nepôsobí rušivo. A konečne nízka prechodová páska umožňuje komfortný prechod medzi interiérom a exteriérom.
Plisované siete sú ideálne najmä pre použitie v bytoch a rodinných domoch.