Markízy

Markízy  sú obľúbenou variantov tienenia pre terasy, balkóny alebo predzáhradky. V pestrej ponuke tvarov, farieb a veľkostí si každý nájde markízy pre vonkajší priestor.

Hlavným účelom markízy je zabezpečiť príjemný tieň pre posedenie, zábavu či odpočinok. Okrem prakticky funkčného účelu môžu markízy ešte skrášliť celkový vzhľad budovy. Vyberte si z mnohých variantov:

 

Výsuvné markízy

Variabilné výsuvné markízy sú najčastejším tieniacim prvkom pre väčšie plochy, ako sú rôzne záhradné posedenia, terasy, alebo záhradky reštaurácií. Jedná sa o pohyblivé zastrešenie, pre ktoré je najdôležitejšia pevná a odolná konštrukcia.

 

Vyklopné markízy

Vďaka priaznivej cene sa sklopné markízy radia medzi najobľúbenejší variant vonkajšieho tienenia. Majú jednoduchú konštrukciu, na ktorú je spoľahnutie. Najčastejšie sa so sklopnými markízami stretneme na lodžiách, balkónoch, alebo  výkladov obchodov, kde je ich plocha navyše využitá pre reklamné nápis. Jedinou ich nevýhodou je obmedzená dĺžka výsuvnej plochy.

 

Kazetové markízy

Cover kazetová markízaPre kazetové markízy je typická ich perfektná funkčnosť a elegantný vzhľad. Nie nadarmo sa nazývajú  kráľovné medzi markízami. Pri výrobe kazetových markíz používame vysoko kvalitnú hliníkovú zliatinu, ktorú lakujeme do farby podľa želania klienta. Kazetové markízy sa tak ľahko stanú netradičnou dekoráciou vášho domu.

Fasádne markízy

Fasádna markíza GHIBLIMarízy tohto typu sú určené na zatienenie presklených fasád a okien. Fasádne markízy sa často využívajú aj ako domnantný estetický prvok budov. Výrobcovia sa snažia aby s nimi markízy ladili a vytvárali príjemné prostredie. Použiť fasádne markízy môžete dokonca na zatienenie cez viaceré poschodia.

 

Tieniace plachty