Látkové rolety

LÁTKOVÉ ROLETY


Interiérové rolety patria medzi veľmi obľúbené tieniace prvky. Rolety sú pre svoju účinnosť a pohodlné ovládanie ideálne všade tam, kde potrebujeme chrániť vnútorné prostredie miestnosti pred nadmerným slnečným svetlom a teplom, alebo pred nežiadúcimi pohľadmi zvonku. Vďaka elegantnému a modernému dizajnu sa rolety takisto stávajú estetickým doplnkom, ktorý dotvára interiér. Nové materiály navyše posúvajú rolety do úplne nových možností, či už v súkromnom, komerčnom alebo priemyselnom využití.
Neustále sa usilujeme o to, aby sme vedeli klientom ponúknuť spoľahlivé rolety moderných materiálov a kvalitných komponentov. Jedným z konkrétnych dôkazov neustáleho pokroku je fakt, že všetky rolety sú novo opatrené nie bežnú plechovú, ale kvalitnou hliníkovou navíjacou točou. Vďaka tomu sú rolety spoľahlivejšie s vysoko nadštandardnou životnosťou.

Popis interiérových roliet

Rolety sa skladajú z ľahkej, ale pevnej hliníkovej hriadele, na ktorú je navinutá tieniaca tkanina. Na spodnej časti látky je nasunutý hliníkový profil, vďaka ktorému je tkanina nielen esteticky ukončená, ale predovšetkým napínaná do rovnej plochy. Na zvolenom konci hriadele je umiestnený zvolený ovládací mechanizmus a celý komplet je upevnený do steny, stropu alebo výklenku pomocou kotviacich prvkov. V rôznych variantoch môžu byť rolety doplnené o bočné vedenie alebo v lištách a hornú kazetu

Používané materiály


Rolety sú vyrobené z kvalitných materiálov. Či už je to hliníková zliatina pre toč a spodný profil, odolný tvrdený plast u prevodovky a príchytiek, alebo samotná tieniaca tkanina, to všetko je vyvinuté a vyrobené s dôrazom na najvyššiu kvalitu a dlhodobé bezproblémové užívanie. Bezchybná funkcia rolety je testovaná už počas výrobného procesu.

Látky pre interiérové rolety


Tieniace tkaniny pre rolety ponúkame v rôznych cenových reláciách, farbách, materiáloch a dekoroch. Dôležitým faktorom pri výbere látky je hustota a priepustnosť - od ľahkých tkanín pre pritienenie a rozptýlenie svetla až po úplne nepriesvitné pre zatemnenie. Každý klient si tak môže vybrať svoje rolety presne podľa svojich potrieb a predstáv. 

Ovládanie roliet


Rolety je možné ovládať niekoľkými spôsobmi. V dnešnej dobe sa čoraz väčšej popularite teší elektromotorický pohon. Jedná sa o tzv. rúrkové motory, ktoré sú prakticky celé zasunuté do hriadele a preto vôbec nerušia celkový vzhľad výrobku. Podľa veľkosti rolety a priemeru hriadele sa používajú motory buď 230V alebo 24V. Pre samotné ovládanie sa používajú  nástenné tlačidlá, prenosné diaľkové ovládače, poprípade centrálne spínacie hodiny s radom doplnkových funkcií.
Ak sa rozhodnete pre rolety s manuálnym ovládaním, môžete podľa typu rolety voliť medzi guličkovou retiazkou a pružinovým prevedením.

Údržba roliet


Tieniace tkaniny pre rolety sú antistaticky upravené a nie je teda potrebná žiadna zvláštna údržba. V prípade zvýšenej prašnosti môžeme k čisteniu rolety použiť vysávač alebo suchú handričku. V žiadnom prípade nepoužívajte na čistenie rolety vodu alebo saponáty, mohlo by to viesť k nevratnej tvarovej a farebnej zmene látky rolety.
 

     Katalóg ROLETOVÝCH látok .