Japonské posuvné steny

Orientálna tradícia v modernom interiéri. Chcete zatieniť francúzske okno alebo predeliť miestnosť? Nič nie je nemožné!
Skúste si predstaviť veľmi funkčný a zároveň originálny tieniaci systém, ktorý je vysoko variabilný a dokáže sa presne prispôsobiť vašim potrebám. Vaše predstavy by možno mohli naplniť japonské posuvné panelové steny. Svojím vzhľadom ponúkajú niečo skutočne nevšedné  a zaujímavé a tvoria tak originálnu alternatívu roletám a žalúziám.

Aké využitie ponúkajú japonské posuvné steny?

  •      Štandardne slúžia na zatienenie okien.
  •      Nachádzajú využitie aj v reštauráciách či nemocniciach ako mobilné predely miestností.
  •      Oddeľujú pracovné zákutia alebo tvoria zaujímavé dekoračné pozadie.

Zvoľte si najprv materiál a farbu, neskôr presnú veľkosť, šírku a počet panelov a vytvorte si tienenie podľa vašich predstáv.

Japonská posuvná stena je navyše ideálna všade tam, kde je málo miesta medzi krídlami okien a stropom miestnosti, pretože je zavesená na veľmi plochej hliníkovej lište. Lišta s dvoma až piatimi drážkami slúži na zavesenie nosičov panelov. Pohyb nosičov v lište je veľmi ľahký a tichý vďaka špeciálnym kolieskam. Samotné pásy tieniacej či dekoračnej tkaniny sú potom prichytené prostredníctvom suchých zipsov. Dokonalé napnutie zaistia závažia v spodnej časti pásov.

Aké materiály sú používané na japonské steny?

     Hliníkom sú tvorené pojazdové a nosné diely konštrukcie, ktoré sú práškovo lakované s následným vypálením v peci.
     Plasty sú použité na menšie komponenty, ako záslepky, kolieska a klzné súčiastky. Sú vysoko kvalitné a nestrácajú svoju pružnosť ani po mnohých rokoch intenzívneho používania.
     Veľká časť japonskej steny je tvorená látkou. Pre zatienenie sa najviac osvedčujú roletové látky alebo screen. Pre predely miestností ponúkame tuhšie materiály. Pre dekoráciu sú vhodné aj záclonové alebo závesové látky.

A pre  náročných  ponúkame  vytvorenie  si  vlastného  vzoru  TU
 

Pri výbere vhodnej látky záleží len na vašom vkuse a predstavách. Pozrite sa na náš vzorkovník textilných materiálov. V súčasnej dobe sú hitom prírodné drevené tkaniny. Vďaka tomuto ušľachtilému materiálu dostáva japonská stena celkom nový vzhľad a zaraďuje sa medzi výrobky pre skutočných znalcov.

Japonské steny sa jednoducho ovládajú

Japonské posuvné steny sa ovládajú manuálne pomocou tyčky, ovládacej šnúrky so závažím, alebo jednoduchým ťahom  látky. Ovládanie môže byť navyše uľahčené využitím elektromotora s kultivovaným chodom a s možnosťou riadenia tlačidlom alebo diaľkovým ovládačom. Japonské steny sú prekvapivo variabilné v počte, šírke a usporiadaní panelov. Vy si môžete zvoliť aj spôsob zhrňovania, ktoré je možné na jednu či druhú stranu, centrálne na stred alebo do strán ako opona. Pre prípadné ďalšie informácie si naštudujte technický manuál.